مقالات

دیوارکوب های مدرن

باید بپذیریم که زیبایی فضاهای مختلف خانه صرفا به وسایل و مبلمان آن معطوف نمی شود، بلکه عناصر و المان های دیگری نیز می توانند در ایجاد دکوراسیون زیبای منزل موثر باشند. در این میان زیبایی کفپوش، دیوار و… نیز اهمیت بسیاری پیدا می کنند. به همین دلیل هم هست که کفپوش هایی با طرح، متریال و رنگ مختلفی در بازار موجود هستند و هر کسی نیز بنا بر نوع استفاده و موقعیتی که در منزل خود دارد یکی از آنها را انتخاب می کند. در این میان برای تزیین دیوار نیز روش های مختلفی همچون کاغذ دیواری یا رنگ آمیزی دیوار به کار گرفته می شود. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که زیبایی دیوار صرفا به همین دو راه مشروط نمی شود.

دیوارها همیشه از عناصر مهم در دکوراسیون هستند که همه ما به نوعی دوست داریم از آن ها استفاده کرده و تزیین‌شان کنیم. معمولا همه برای تزیین یک دیوار خالی سراغ قاب عکس یا تابلو می رویم، ولی به نظر شما ایده اید ها تکراری نیستند؟

یکی از راه هایی که با کمک آن می توانید چهره متفاوت و تازه ای به دکوراسیون منزل خود ببخشید، تزیین دیوارهای خالی است. ایده های بسیار ساده و متنوعی برای این کار وجود دارند و جالب این جاست که فقط محدود به خود دیوار نیست، یعنی شما با کمک المان های مختلف از جمله میز، آباژور، کاناپه تکی و مجسمه های دیوارکوب، می توانید این کار را انجام دهید.

امروز ایده‌های جدید و زیباتری برای تزیین دیوارها وجود دارند. در گذشته برای تزیین دیوار از کاغذهای دیوار استفاده می‌شد که تنوع چندانی هم نداشتند. علاوه بر این بر روی دیوارها چند تابلوی عکس نیز قرار می‌دادند تا هم مرور خاطراتی داشته باشند و هم به زیبایی دیوار اضافه کنند. بعدها تابلوهایی برای طراحی دکوراسیون داخلی از هنر کوبلن دوزی هم ایجاد شد که شک ندارم با آن آشنایی دارید یا حداقل یک تابلوی کوبلن بافته‌اید. اما چند سالی نگذشت که دیگر طرفداران این هنر به سمت و سوی دیگر تزیینات دیوار رفتند و کوبلن‌ها یک تابلوی از مد افتاده شد.

امروزه مجسمه های دیوارکوب های مدرن محبوبیت زیادی بیم مردم پیدا کرده اند.

دیوارکوب را کجا نصب کنیم

برای تزیین این دیوارکوب‌های زیبا تنها ذهن خود را به یک دیوار در اتاق پذیرایی محدود نکنید. به معماری داخلی ساختمان توجه نمایید ممکن است شما بتوانید این دیوارکوب‌ها را بر روی دیوارهای اتاق نشیمن، دیوار راهروها، اتاق خواب‌ها، آشپزخانه و بر روی ستون‌ها نصب کنید.

اما اگر می‌خواهید دیوارکوب‌ها نمای زیباتری به خانه شما بدهند، بهتر است دور و اطراف آن‌ها خلوت‌تر باشند تا چشمان مخاطب را به خود بیشتر جذب کنند. برخی از افراد هستند که ترجیح می‌دهند این دیوارکوب‌ها را بالای دیوار شومینه خود نصب کنند. با این کار می‌توانید نمای بسیار زیبایی برای شومینه خود ایجاد کنید.

نکاتی برای انتخاب دیوارکوب

شاید انتخاب از بین هزاران مدل این دیوارکوب‌ها برای شما سخت باشد. اما تنها زیبایی آن‌ها مهم نیست. شما باید به دکوراسیون خانه خود دقت کنید. ممکن است زیباترین مدل‌های دیوارکوب‌ها برای دکوراسیون شما مناسب نباشند. قبل از این که هزینه‌های زیادی برای دیوارکوب‌ها پرداخت کنید، یک دیوار برای نصب آن‌ها در نظر بگیرید. بهتر است این دیوار خالی از هرگونه تابلو و وسایل تزیینی باشد. دیوارهای بالای مبلمان یا کنار پنجره بهترین گزینه هستند.

مطابق با رنگ وسایل و دکوراسیون خانه خود اگر مایل بودید این دیوار را یک رنگ متفاوت بزنید. شما می‌توانید یک دیوار منحصر بفرد و خاص داشته باشید. این دیوار می‌تواند با باقی دیوارهای خانه شما متفاوت باشد.

بعد از این مرحله حالا دیوارکوب‌ با طرح‌ و رنگی را انتخاب کنید که با رنگ دیوار و به طور کلی با دکوراسیون شما همخوانی دارند. بعضی از فروشندگان هستند که دیوارکوب‌های هم‌خانواده و شبیه به هم را نزدیک به هم قرار می‌دهند تا برای انتخاب، مرحله آسان‌تری داشته باشید. اگر برای انتخاب دیوارکوب دچار تردید شدید، با یک کارشناس دکوراسیون مشورت کنید یا از خود فروشنده کمک بگیرید. در هر صورت تصمیم نهایی با خود شماست. پس به سلیقه خود اعتماد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *